KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17355317
nr 1735 5317
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Signerad, daterad -52. Blandteknik, bildmått: 74x53 cm, yttermått inklusive ram: 91x70 cm
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 27 oktober 2025
kl 18:47:36
300 kr
350 kr
400 kr
Einar Rosén
Läs mer om Einar Rosén